עמוד בית  צרו קשר  מפת אתר  
  
אודות שירותינו מידע רפואי שאלות ותשובות מילון מונחים חדשות ואירועים קישורים בדוק את עצמך מידע מדעי English Information
המרכז לרפואת השינה
מיסודה של המעבדה לחקר השינה, הטכניון, מכון טכנולוגי לישראל
אודות
כתבות בנושאי שינה
מאמרים חדשים בתחום
חקר השינה והפרעותיה.
עצות לשינה טובה
עשר עצות שיעזרו לכם
לעבור את הלילה בשלום.
יצירת קשר
צרו קשר עם הצוות
המקצועי במרכז
ונחזור אליכם בהקדם
Click to send this page to a colleagueשלח לחבר
Click to print this pageהדפס עמוד

מי אנחנו

המרכז לרפואת השינה הוקם על ידי פרופ' פרץ לביא. פרופ' פרץ לביא הוא מהמומחים המובילים בעולם בתחום של חקר השינה והפרעותיה ומכהן בימים אלה כנשיא הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל. בעברו שימש פרופ' לביא כדיקן הפקולטה לרפואה בין השנים 1993-1999 וכסגן נשיא הטכניון לקשרי חוץ ופיתוח משאבים בשנים 2005-2009. פרופ' לביא שימש גם כעורך של אחד מהעיתונים המדעיים המובילים בתחום חקר השינה - Journal of Sleep Research. תרומותיו המדעיות והקליניות לתחום חקר השינה והפרעותיה זיכו אותו בפרס "אמת", פרס "אלקלס" של קרן קיימת לישראל, ופרס אוניברסיטת פיזה באיטליה לחקר השינה.

 

המעבדה הראשונה לחקר השינה הוקמה בטכניון בשנת 1975 ושימשה לצורך מחקר בסיסי בפסיכופיזיולוגיה של שינה וחלומות. בהדרגה החלו להתבצע במעבדה גם מחקרים קליניים, והחל משנת 1980 התחילה לפעול בטכניון לצד מעבדת מחקר, גם "המרכז לרפואת שינה" נעשו בו בדיקות קליניות לאבחון הפרעות שינה ונתנו המלצות בדבר טיפול בהפרעות אלו. ב-1985 נפתח סניף של המעבדה בתל-אביב, ב-1990 בירושלים, ב-1992 בביה"ח וולפסון בחולון, וב-1995 בביה"ח הלל יפה בחדרה.

 

מנהל המרכז לרפואת שינה על סניפיו השונים הוא ד"ר רון פלד, נוירולוג ומומחה לרפואת שינה (ארה"ב). כל הרופאים הראשיים בסניפים הם רופאים מומחים בתחומי רפואה שונים עם מומחיות ברפואת שינה (ארה"ב). כל הסניפים מוכרים על ידי משרד הבריאות לאיבחון וטיפול בהפרעות שינה במבוגרים וילדים.

 

עד כה נבדקו וטופלו ב"מרכז לרפואת שינה" כ-100,000 בני אדם, והוא נחשב אחד מהמרכזים המובילים בעולם בנושא אבחון וטיפול בהפרעות שינה.

 

כיום, המרכז כולל 3 מעבדות - בביה"ח רמב"ם בחיפה, בביה"ח הלל יפה בחדרה ובבי"ח וולפסון בחולון. לכל אחת מהמעבדות צוות ניהולי, טכני ורפואי, שאחראי לקביעת תורים לחולים, ביצוע בדיקות השינה וקביעת הדיאגנוזות ומתן טיפול רפואי.

 

שירותים

במרכז לרפואת שינה של הטכניון ניתן לקבל את השירותים הבאים:

1. אבחון הפרעות בשינה

    א. בדיקת שינה מעבדתית

    ב. בדיקת שינה ביתית

 

2. טיפול בהפרעות שינה

 

3. מחקר קליני

 

4. חוות דעת

זכויות שמורות  © המרכז לרפואת השינה 2009. נבנה ע"י כתום בניית אתרים